Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce oferuje wszystkim zainteresowanym szeroki wybór mieszkań, dostosowanych do potrzeb i stylu życia danej grupy społecznej. Trudno powiedzieć, która grupa nieruchomości cieszy się szczególnym zainteresowaniem kupujących lub wynajmujących. Wybór nieruchomości jest najczęściej podyktowany zasobnością portfela, sytuacją życiową nabywcy oraz stylem życia, dlatego tak naprawdę każdy rodzaj lokalu ma swój krąg odbiorców, mniejszy lub większy.
Coraz bardziej popularne stają się nieruchomości luksusowe, które jednak ze względu na wysokie ceny znacznie ograniczają lub raczej całkowicie eliminują możliwość ich nabycia przez przeciętnego Kowalskiego, dlatego są modne wśród zamożniejszych. Ci z kolei coraz chętniej w nie inwestują, traktując je jako kolejne źródło spodziewanego dochodu lub też jako miejsce do zamieszkania na stałe bądź czasowo. Co ważne, nieruchomości luksusowe to nie tylko nowoczesne apartamentowce, ale także stare kamienice, pałace i dwory, które po odrestaurowaniu zyskują na wartości i atrakcyjności. Ceny nieruchomości prestiżowych są różne, liczone w milionach, zaczynają się od jednego, a kończą na kilkunastu lub kilkudziesięciu. Choć ten segment jest w naszym kraju słabo rozwinięty, to z biegiem czasu przybywa chętnych do zainwestowania w tego typu nieruchomości.
Jeśli chodzi o przeciętnych nabywców nieruchomości w naszym kraju, to sporym powodzeniem cieszą się mieszkania dwupokojowe z wydzieloną kuchnią. To idealne rozwiązanie zarówno dla par nieposiadających potomstwa, jak i rodzin z dzieckiem. Mieszkanie dwupokojowe pozwala zrealizować i zaspokoić niezbędne potrzeby życiowe. Można w nim zaaranżować oddzielny pokój zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Lokale dwupokojowe są pożądane nie tylko przez pary i rodziny, ale także przez inwestorów, którzy chcą takie mieszkanie wynająć. Dwa pokoje to idealne rozwiązanie dla pracujących studentów czy singli, którzy ze względów ekonomicznych decydują się zamieszkać ze współlokatorem, zachowując jednocześnie prywatność dzięki mniejszej liczbie domowników.
Ceny mieszkań dwupokojowych są różne, zależą od powierzchni lokalu, lokalizacji, standardu wykończenia itp. Według informacji serwisu otodom.pl, w niektórych miastach lokale dwupokojowe są nawet towarem deficytowym.
Ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się od około 140 tysięcy w mniejszych miastach, a kończąc na ponad 300 tysiącach w stolicy. Wysokość ceny wzrasta w zależności od rynku, z którego mieszkanie pochodzi, czyli pierwotnego lub wtórnego.
Największą liczbę mieszkań dwupokojowych z oddzielną kuchnią znajdziemy w mniejszych miejscowościach i miastach. W większych skupiskach deweloperzy coraz częściej budują niewielkie mieszkania z aneksem kuchennym, gdyż ludziom z wielkich miast ze względu na pędzący tryb życia i dostęp do wielu lokali gastronomicznych oddzielna kuchnia w mieszkaniu bywa zwyczajnie niepotrzebna.
Mieszkanie dwupokojowe świetnie sprawdza się przy najpopularniejszym obecnie modelu polskiej rodziny, czyli 2 plus 1.
Najnowsze komentarze